Anasayfa / Haberler / İşte Gerçeğe En Yakın Işın Kılıcı

İşte Gerçeğe En Yakın Işın Kılıcı

Şu aralar tam bir çılgınlık haline gelen Star Wars egomanyası bitmek bilmiyor. Bir Star Wars fanı kendi imkanlarıyla gerçeğe yakın bir ışın kılıcı yapmayı başardı!

Vizyona gireli henüz 11 gün gibi bir süre geçmiş olmasına karşın, neredeyse kırılmadık rekor bırakmayan Star Wars Force Awakens, lisanslı yan ürünleriyle de yapımcısının cebini doldurdu.

Film ve filmle ilgili konsept ürünlerle yetinmeyen bir Star Wars fanı ise evinde kendi ışın kılıcını yaptı. Üstelik bu kılıcın üst kısmı flüoresan ya da benzeri bir maddeden ibaret değil.

Kendi Evinde Gerçek Işın Kılıcı Yaptı!

Styropyro isimli Star Wars fanı 7W gücünde lazerler kullanarak gerçek bir ışın kılıcı yapmayı başardı.

Tabi ki bu kılıcın fazlasıyla tehlikeli olduğunu da belirtelim. Zira 7W gücündeki bir lazer çıplak göze tutulduğunda kalıcı körlüğe neden olabiliyor. Aynı şekilde bu lazer çok güçlü olduğu için ince ve ateşe karşı zaafı olan maddeleri de tutuşturabiliyor.

-Star Wars 7’nin gerçek ismi ortaya çıktı! Detaylar için tıklayın!-

Styropyro, 7W gücündeki ışın kılıcıyla yetinmeyip, 40W gücünde bir kılıç ortaya çıkarmak istiyor. Fakat 7W’lık kılıcın bile fazlasıyla tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz Şimdiye kadar yapılmış olan en gerçekçi ışın kılıcına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Okurlara Soruyoruz: Star Wars fanının evde kendi imkanıyla yaptığı ışın kılıcı hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yazar: Osman Tufan

Kaçırmayın!

Toyota’dan Chatbot Uygulaması “HazırCevap”

Toyota dijital dünyadaki yeniliklerini ara vermeden sürdürüyor. Toyota, interaktif shoowroom gibi sektöründe yine bir ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir