Anasayfa / Teknoloji / Akıllı Telefon / Huawei Akıllı Telefon Pazarında 3. Sıraya Yükseldi

Huawei Akıllı Telefon Pazarında 3. Sıraya Yükseldi

Çin’in en önemli akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Huawei, 2015 içerisinde 100 milyondan fazla telefon satarak akıllı telefon pazarında 3. sıraya yükselmeyi başardı.

Ülkemizde de resmi kanallar yoluyla akıllı telefon satışı gerçekleştiren nadir Çinli üreticilerden biri olan Huawei, 2015’te müthiş bir sıçrayış gerçekleştirdi.

Uyguladığı agresif fiyat politikasıyla, kısa süre içerisinde Avrupa pazarında önemli bir çıkış yakalayan Huawei, global anlamda da pazardaki payını arttırmayı başardı.

Huawei tarafından yapılan açıklamada 2015 yılı içerisinde 100 milyondan fazla telefon satışının gerçekleştiği ve bu rakamlarda akıllı telefon pazarında önemli bir paya erişildiği belirtildi.

Huawei Akıllı Telefon Pazarındaki Payını 7.4’e Çıkardı

Huawei bu rakamlarla Samsung ve Apple’dan sonra akıllı telefon pazarından en fazla pay alan 3. firma oldu.

Global anlamda pazarın yüzde 7.4’ünü eline geçiren Çinli üreticinin, önümüzdeki sene de bu payını arttırması bekleniyor.

Genel anlamda ürettiği akıllı telefonlarda kendi yonga seti Kirin’i tercih eden Huawei’nin 500 doların üzerinde amiral gemisi sınıfında da iki modeli bulunuyor. Huawei P8 ve Huawei Mate S modelinin bu satış rakamlarına etkisi tam olarak bilinmese de satışlardaki genel ağırlığın orta segmentteki düşük fiyatlı modellerin tarafında olduğu tahmin ediliyor.

Okurlara Soruyoruz: Sizce Huawei genel anlamda Samsung ve Apple ile rekabet edebilecek kaliteye sahip mi?

Yazar: Osman Tufan

Kaçırmayın!

Toyota’dan Chatbot Uygulaması “HazırCevap”

Toyota dijital dünyadaki yeniliklerini ara vermeden sürdürüyor. Toyota, interaktif shoowroom gibi sektöründe yine bir ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir